Vážení přátelé, Bystrčáci,

nemám rád, když se něco dělá jen napůl a ještě horší je, když se nehraje podle pravidel. Nechci jen sedět a nadávat, pokouším se věci měnit. Z těchto důvodů jsem se začal zajímat o veřejné záležitosti a z těchto důvodů Vás žádám o důvěru.

Vždy jsem byl týmovým hráčem. Je pro mne nesmírně důležité mít kolem sebe lidi, kterým věřím a na které se mohu spolehnout. A takové mám nyní kolem sebe na kandidátce. Po volbách z nich chci sestavit tým odborníků, kteří se budou konkrétním problémům Bystrce věnovat naplno. Není správné, když je veškeré rozhodování soustředěno do rukou jednoho či dvou vyvolených.

Ilja Kašík Je toho mnoho, co chceme v Bystrci zlepšit. Od nepořádku kolem odpadkových košů a přehrady, přes řešení kritické dopravy až po kulturní program pro všechny. Osobně se zasadím o změnu především v oblastech, kterým nejlépe rozumím.

Veřejné zakázky, které se v Bystrci dlouhodobě nedělají, jak by měly. V soutěžích jsou tak přísně nastavená pravidla, že firmy ani nemají zájem podávat nabídky a cena, zejména za stavební práce, letí vzhůru. Kde není v soutěži konkurence, mizí veřejné peníze ve velkém. Pokud bychom soutěžili řádně, mohli bychom ušetřit až desítky milionů, které by bylo možné vrátit zpět Bystrci (například podporou občanů v době energetické krize, podporou seniorů i dětí příspěvkem na stravování, investicemi do energetických úspor, atp.).

Volný čas, zejména dětí a mládeže, zvlášť v době po Covidu, se smrskl do mobilů a počítačů. Je třeba podpořit všechny, kteří jsou schopni nabízet v Bystrci volnočasové aktivity. Jde ale i o seniory, kteří jsou více a více osamoceni, i pro ty je potřeba zajistit kvalitnější péči a program.

Komunikace radnice. Radikálně změníme způsob informování občanů, které by mělo být rychlé, přesné a účinné. Radnice musí mít moderní a přehledný web, musí umět používat moderní prostředky komunikace.

Přineseme takovou změnu, aby se nám všem v Bystrci bydlelo a hlavně žilo lépe.

Sledujte naše aktivity na Facebooku!

Novinky, aktuální informace naší koalice, informace kde se můžeme potkat. To vše najdete na našem profilu na facebooku. Nezapomeňte nás sledovat!