Mgr. Bc. Ilja Kašík (43)

Mgr. Bc. Ilja Kašík

Specialista veřejných zakázek, trenér, zastupitel

Narodil jsem se v Bystrci, kde jsem také prožil většinu svého života. Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, později jsem si doplnil vzdělání i na Právnické fakultě MU. Živím se administrací veřejných zakázek. Jsem 16 let šťastně ženatý a mám dvě skvělé děti. Ve fotbalovém klubu v Bystrci působím jako trenér mládeže.
Mám rád, když se věci dělají pořádně a poctivě, to samé chci prosazovat při práci pro naši městskou část.

Petr Cajzl (60)

Petr Cajzl

Krajský manažer KDU-ČSL, starosta jednoty Orla v Bystrci

Narodil jsem se v roce 1961 v Brně. Vystudoval jsem textilní průmyslovku. V oboru jsem bohužel dlouho nepracoval, protože skoro veškerý textilní průmysl vzal brzy za své. Nicméně několik roků, kdy jsem pracoval jako mistr v textilní továrně, bylo pro mne nezapomenutelnou školou života. Naučil jsem se vážit si lidské práce a pochopil, že některé věci nás nejlépe naučí život sám a nedají se nastudovat. Doslova zázrakem pro mne byl rok 1989 a svržení komunistického režimu. Jsem rád, že můžeme žít v demokratickém státě i přes všechny jeho nedostatky. Jsem ženatý a s manželkou Pavlou máme pět dětí. V loňském roce se nám narodil pátý a šestý vnuk.
Rád sportuji, jezdím na kole, plavu, hraji amatérský hokej. V roce 2017 jsme s kamarády v Bystrci založili jednotu Orla, kde jsem dodnes starostou.
Bydlíme v Bystrci v paneláku. Politiku beru podobně jako třeba správu domu, ve kterém bydlíme. Nikdo není nucen zapojit se do rozhodování, jakou barvou si necháme vymalovat chodbu, nicméně pokud se nezúčastní, může být rozhodnutím zklamán. V politice je to velmi podobné. V Bystrci, kde jsem členem zastupitelstva městské části, také aktivně pracuji v bytové komisi a komisi pro životní prostředí.

Mgr. Monika Křížová (45)

Mgr. Monika Křížová

Středoškolská učitelka

Narodila jsem se v Brně, vyrostla v Komíně a dvanáctým rokem bydlím s rodinou v Bystrci. Jsem vdaná a s manželem vychováváme tři děti (20, 17 a 6 let). Studovala jsem na Pedagogické fakultě MU francouzský jazyk a geografii. Pracuji jako učitelka na gymnáziu. Ve volném čase ráda zahradničím, čtu, spím nebo chodím po horách.
Záleží mi na tom, abychom mladou generaci připravili na výzvy, které současný svět přináší, naučili je respektovat přírodu, ale také sebe navzájem. V Bystrci se chci zasadit o úsporu energií prostřednictvím fotovoltaiky na budovách škol a zachycování dešťové vody k zálivce zeleně. Ve spolupráci s magistrátem bych chtěla usilovat o propojení bytů pro seniory se startovacími byty pro mladé a větší spolupráci mezi různými generacemi. Pro bezpečí cyklistů i řidičů se chci zasadit o co nejrychlejší vybudování cyklostezky podél přehrady.

Logo Lidovci & Starostové

Volte kandidátku číslo 1!

Naše koalice získala pro volby 2022 kandidátní listinu číslo 1.

Ing. Josef Vyškovský (28)

Ing. Josef Vyškovský

Fotograf

V Bystrci žiji celý svůj život a je to nejen moje bydliště, ale taky srdcová záležitost. Vystudoval jsem obor Automobilová doprava na Mendelově univerzitě. Po několika letech v praxi jsem se začal věnovat focení, které bylo mým koníčkem odjakživa, na plný úvazek jako OSVČ. Rád dělám práci, která jde vidět a dělá lidem radost.

Ing. Jan Suchý (56)

Ing. Jan Suchý

Ředitel domova mládeže, zastupitel

Jsem rodilý Bystrčák. O politiku se zajímám již od svých mladých let, částečně i kvůli své rodině, která byla za komunismu perzekuována. Do konce svého života si budu pamatovat první tři dny sametové revoluce v Brně na náměstí Svobody a jsem šťastný, že nyní žijeme ve svobodné zemi.
Do aktivní politiky jsem se zapojil v roce 2018, kdy jsem zakládal místní buňku STAN v Bystrci a následně byl zvolen do zastupitelstva MČ Brno - Bystrc.
Jsem ženatý a mám tři děti. Na sklonku totality jsem vystudoval VUT v Brně - Fakultu stavební, ale již krátce po Sametové revoluci jsem se přesouval k práci s mládeží, která mne více naplňuje.  Dlouhodobě pracuji s mladými a s dětmi, ať už ve skautu, v dětském pěveckém sboru Bystrcká schola, v organizování Slůňat, což jsou měsíční výlety bystrckých tatínků s dětmi, nebo jako vedoucí dětského florbalového oddílu. V současné době pracuji jako ředitel domova mládeže.

Miroslav Klimeš (55)

Miroslav Klimeš

Pracovník správy budov, místostarosta Bystrc (2010-2018)

Narodil jsem se v největším moravském městě v Čechách, svůj volný čas věnuji práci s mládeží, od dubna 1997 do srpna 2000 jsem byl správcem střediska mládeže na Arše v Rajnochovicích. Pochopil jsem pravidlo "3xR" a to že RADOST ROSTE ROZDÁVÁNÍM!
Jsem 21 let šťastně ženatý (byť okolí někdy i trpí) a naše tři kluky vedu k práci, pomoci druhým a k tomu, že normální je: nekrást - nelhat a nepodvádět a že nemůžeme mít všechno, nač si vzpomeneme.
A co říci na závěr? Člověče přemýšlej! Uvažovat je nutné v klidu a logicky, je nutné zvažovat jednotlivé okolnosti, klást si otázky a odpovídat si na ně s kritickým pohledem. Nenech sebou samotným, ani svým myšlením, ani jednáním manipulovat ty druhé. Neboj se!

Logo Lidovci & Starostové

Doporučení jak volit

Žádáme všechny naše příznivce, aby volili naše sdružení celé. Nepřijdeme tak o vaše hlasy v případě kroužkování jednotlivých kandidátů.

David Slavíček (27)

David Slavíček

IT specialista

Měli bychom umět využívat moderní a otevřené způsoby komunikace, o to se budu snažit především. Jako velký fanoušek kultury chci také otevírat nové pohledy na kulturu a v Bystrci ji trochu oživit, například poskytnutím prostoru začínajícím umělcům. Když vidím, že to funguje všude ve světě, nevidím důvod, proč to nemůže fungovat u nás.
Mým snem je procestovat a ochutnat celou Evropu.

Mgr. Ivana Kudělová (47)

Mgr. Ivana Kudělová

Ředitelka Armády Spásy

Od 18 let žiji v Bystrci. Jsem vdaná, celkem máme s manželem 4 děti (dvě z toho vyvdané) a vnučku. Vystudovala jsem Sociální pedagogiku v bakalářském studiu a v magisterském pak Sociální práci. Ráda se podílím na pomoci jakéhokoliv druhu, nemám ráda krutost, hloupost a nálepkování. Moje motto: Bez komunikace není vztah, bez respektu není láska a bez důvěry není důvod pokračovat.
Tímto směrem se chci vydat i v práci pro naší městkou část.

Mgr. Jan Priessnitz (36)

Mgr. Jan Priessnitz

Ekolog

Inspirovala mne výzva Milionu chvilek pro demokracii. Chci v tom jít příkladem. Možná to zní směšně, ale já věřím, že dokud budeme říkat, že politika je špinavá a zlá, bude to tak. Je nutné, aby do politiky vstupovali normální, slušní, rozumní lidé a pak se změní i to prostředí. Na příště to zvažte taky! :)
Osud nebo moje blbost (?) ze mě učinila (dočasně) zahradníka, stavbaře umělých eko-kluzišť a další. Ve volném čase spoluorganizuji spolek Větvení, se kterým sázíme stromy v krajině (po celé Moravě), prosazuji nové trendy v ozelenění parkovišť, organizuji volejbalovou komunitu. V Bystrci bydlím a žiju už 15 let; poslední 2 roky šťastně zadaný, zatím svobodný, bez dětí.

Logo Lidovci & Starostové

Chcete se s námi potkat?

Sledujte aktuální informace našeho sdružení na facebooku!

Ing. Martin Horálek (45)

Ing. Martin Horálek

Provozně-administrativní pracovník

Během studia na Ekonomicko-správní fakultě MU jsem získal pocit, že Brno je nejlepší místo pro výchovu dětí v České republice. Pro následující život jsem se přestěhoval do Bystrce a nelituji toho.
Pracoval jsem mimo jiné na centrálách velkých firem, v neziskové organizaci a na Masarykově univerzitě. Téměř všechen volný čas věnuji svým dvěma dětem.

Před sametovou revolucí byla část občanů ochotna obětovat pro lepší stav věcích veřejných nejen své pohodlí, ale někdy i zdraví či život. To mne inspirovalo nabídnout své znalosti a zkušenosti ku prospěchu ostatních.

Bc. Ludmila Křížová (36)

Bc. Ludmila Křížová

Zdravotní laborantka

Do Bystrce jsem se před 14 lety přivdala z Líšně. Bydlíme s rodinou ve staré zástavbě. Jako dlouholetá skautka podporuji aktivní trávení volného času. Není volného víkendu, kdy bychom něco nepodnikli. Častokrát vyrážíme na dlouhé i krátké cyklovýlety. Uvítala bych lepší trasy pro cyklisty přes Bystrc, aby byly bezpečné a lépe propojily město a naše krásné okolí.

Terezie Cajzlová (24)

Terezie Cajzlová

Studentka MU

Jsem studentkou Učitelství historie na FF MUNI. Ráda bych jednou učila dějepis na střední škole tak, aby studentům dával smysl. Abychom všichni díky minulosti lépe chápali dnešní svět. Věřím, že na demokracii a svobodě se musí pracovat, že jejich trvání není samozřejmostí a každý bychom měli jít svou cestou naproti.

Logo Lidovci & Starostové

Volte kandidátku číslo 1!

Naše koalice získala pro volby 2022 kandidátní listinu číslo 1.

Lukáš Griač (25)

Lukáš Griač

Konzultant prodeje, student PEF MENDELU

Do komunální politiky jsem se rozhodl jít proto, abych změnil přístup radnice ve vztahu k občanům. Přál bych si přívětivější, otevřenější a přehlednější jednání radnice. Přál bych si méně papírování. Přál bych si, aby se většina věcí dala vyřešit z pohodlí domova. Přál bych si, aby se člověk nemusel cítit nepříjemně, když potřebuje něco vyřídit na městské části. Konec konců, volení představitelé musí sloužit občanům, ne naopak – oni tu jsou pro nás, a ne my pro ně.
V Bystrci jsem se narodil a vyrůstal. Za tuto dobu mi Bystrc neodmyslitelně přirostla k srdci. Je to skvělé místo pro život, kousek od centra Brna, zároveň však pár kroků do krásné přírody. Pracuji jako konzultant prodeje, při zaměstnání jsem se rozhodl si rozšířit vzdělání na Mendelově univerzitě. Ve volném čase se věnuji, mimo jiné, zejména rodině, přátelům, studiu, procházkám v přírodě a moji sportovní vášni, nohejbalu.

Mgr. Eva Barovjanová (62)

Mgr. Eva Barovjanová

Pedagog

V Bystrci bydlíme s rodiči od roku 1969. Je pro mne jedno z nejhezčích míst pro život. Měla jsem štěstí, že jsem zde zakotvila i profesně. Mohu říci, že téměř 40 roků jsem učila bystrcké děti velmi ráda a Bystrci se snažila věnovat 16 roků i jako zastupitelka.
Věřím, že i nadále bude naše městská část vzkvétat a její obyvatelé zde budou spokojeni. Protože právě ve veřejném životě by měla nad lží a zlobou, která lidi rozděluje, zvítězit pravda a slušnost, která je spojuje a přispívá k příjemnějšímu životu nás všech.

Mgr. Lucie Tešnarová (48)

Mgr. Lucie Tešnarová

Učitelka ZŠ

Logo Lidovci & Starostové

Doporučení jak volit

Žádáme všechny naše příznivce, aby volili naše sdružení celé. Nepřijdeme tak o vaše hlasy v případě kroužkování jednotlivých kandidátů.

Ing. Zdeněk Míča (62)

Ing. Zdeněk Míča

Biomedicínský inženýr

Jsem 28 let ženatý, máme dvě nyní již dospělé děti. Od začátku manželství žijeme s rodinou v Bystrci a přirozeně žijeme jejími problémy. Můj tatínek mně vždy učil, že před problémy se nezavírají oči, ale problémy je třeba řešit. S tímto „krédem“ bych pracoval pro naši městskou část.
Narodil jsem se v Třebíči. Po složení maturitní zkoušky na moravskobudějovickém gymnáziu jsem absolvoval pětileté vysokoškolské studium na elektrotechnické fakultě VUT v Brně. Do pracovního poměru jsem nastoupil jako biomedicínský inženýr nejprve ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, později jsem pracoval ve Fakultní nemocnici v Bohunicích. V současnosti pracuji u obchodní firmy se zdravotnickou technikou na pozici technický manažer.

Mgr. Petr Ondráček (43)

Mgr. Petr Ondráček

IT konzultant

V Bystrci jsem prožil 35 let života. Po absolvování oboru Aplikovaná matematika, Geografie jsem vystudoval obor Kartografie a Geoinformatika na Př. f. MU. Nejsou mi tedy cizí pojmy jako Urbanismus, „chytré město“ nebo katastrální mapa. V současnosti pracuji jako IT konzultant. Uvědomuji si důležitost formování mládeže, deset let jsem vedl skautský oddíl, s manželkou vychováváme 4 dcery.

Bc. Marie Švancarová (34)

Bc. Marie Švancarová

Asistentka

Narodila jsem se v Bystrci, první noc, kdy se sem mí rodiče přistěhovali. S výjimkou pár mimobystrckých pracovních zkušeností zde žiji celý život, nyní i s manželem a dvěma dětmi. Aktuálně jsem na rodičovské dovolené. Během svého života jsem si Bystrc a přírodu, která ji obklopuje, zamilovala.
Ráda bych se zasadila, aby se zde lidem žilo příjemně a aby se nikdo neobohacoval tím, co je určeno pro Bystrčáky.

Ondřej Bečička (20)

Ondřej Bečička

Student

Jsem z mladé generace, která vyrůstá v digitálním světě, a proto bych se na tuto oblast rád zaměřil i v Bystrci - nový, moderní a uživatelský přívětivý web, lepší komunikace radnice s občany na sociálních sítích, zlepšení formy Bystrckých novin a další.

Mgr. Marie Ondráčková (38)

Mgr. Marie Ondráčková

Farmaceutka

Bystrc je mi domovem asi 30 let. Stejně tak podstatnou část mého života zaplnilo působení ve zdejším skautském středisku. Nyní se věnuji rodinnému oddílu - tedy čtyřem dětem a pracuji v lékárně.
Věřím, že náš život i prostředí, ve kterém žijeme, ovlivňují nejvíce mezilidské a mezigenerační vztahy a i městská část může poskytovat prostor pro jejich vytváření a zlepšování.

Ing. Jana Přinosilová (37)

Ing. Jana Přinosilová

Procesní inženýrka

V Bystrci žijí devátým rokem a spolu s manželem zde vychováváme naše dvě děti. Bystrc a její okolí jsem si zamilovala, proto bych se ráda podílela na jejím dalším rozvoji.

Ondřej Mišustov (56)

Ondřej Mišustov

Realitní specialista

Jsem Brňan od narození. Mých prvních sedm let patřilo Žabovřeskám, než jsme se přestěhovali na ,,Heyrák" do Bystrce. Angažoval jsem se v Junáku a v Českém střeleckém svazu. Rád chodím na výlety, tvořím krátká videa, zajímám se o historií hradů, pevností a obléhání, zajímám se o leteckou a raketovou techniku a obecně hodně a rád čtu. Několik let jsem vykonával správu panelového domu, kde bydlím a v té době mě také oslovila KDU-ČSL. Lidovce jsem již několik let ve volbách podporoval a tak vstup do strany byl spíš přirozený politický vývoj. Jsem pro maximální možnou podporu zájmových a sportovních organizací mládeže v Bystrci. A obecně bych uvítal i vyšší podporu stávajících a budoucích zájmových činností dospělých a seniorů.

Petr Silly (47)

Petr Silly

správce budov

Jsem 13 let ženatý a s manželkou vychováváme 4 děti. Rádi využíváme jedinečné okolí Bystrce k různým vycházkám, sportům i relaxaci v krásné přírodě. Také se s dětmi rádi zúčastníme různých programů, které pořádá škola a obec. Sledujeme však, že pro nás, obyvatele středního věku, je zde už nabídka výrazně menší. Věřím, že nové vedení radnice se zaměří i na tuto oblast. Také bych si přál lepší a plynulejší příjezd autem do naší městské části. Věřím, že zástupci této koalice se zasadí o rychlejší vyřešení.

MgA. Blanca Holla Surisová (40)

MgA. Blanca Holla Surisov

Manažerka

Pocházím z Vysočiny, ale už od studentských let žiji v Brně, jedním z nejlepších měst na světě. Vystudovala jsem Fakultu výtvarných umění při VUT, pracovala jsem dlouhá léta v administrativě a v současné době se živím jako manažerka. Ve volném čase zpívám v gospelovém sboru a s manželem poznáváme krásy České republiky.
Bystrc je krásné místo a věřím, že může být ještě lepší! A toho procesu chci být součástí i já.

Ondřej Geršl (34)

Ondřej Geršl

Programátor

V Bystrci bydlím už osmým rokem. Hned po nastěhování jsme si s manželkou toto místo velmi oblíbili a o dva roky později tu koupili byt s tím, že tu zůstaneme už natrvalo. Mám dvě dcery, z nichž starší je na vozíku. Ve volném čase rád chodím na procházky do blízkých lesů a k přehradě.
Věřím, že bezbariérové město je výhodné pro všechny, nejen pro kočárky a vozíky. Kvalitní, moderní a udržované cesty, stejně jako dostupná nízkopodlažní veřejná doprava, jsou pro mě prioritou číslo 1.

Mgr. Radovan Holík (50)

Mgr. Radovan Holík

Vychovatel

Prioritou je pro mne zachovat v Bystrci bezpečné bydlení a krásnou rekreační oblast pro Brno a okolí.

Mgr. Michal Kříž (47)

Mgr. Michal Kříž

Středoškolský učitel

V Bystrci bydlím 14 let a s touto milou obcí mne již od dětství dlouhá léta spojovalo účinkování ve zdejším farním dětském pěveckém souboru „schole“. Byl bych rád, kdyby mé děti, tak jako kdysi já, zde měly spoustu příležitostí k navázání dobrých přátelských vztahů a posléze zde i měly možnost zakotvit natrvalo. Proto podporuji výstavbu malých sportovišť a startovních bytů pro mladé.

Volby do zastupitelstev obcí

Prezident republiky vyhlásil na dny 23. a 24. září 2022 volby do zastupitelstev obcí rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 81/2022 Sb.